Kuidas ära tunda nimmepiirkonna osteokondroosi

Nimmeosa osteokondroos on üsna levinud haigus. Kuid vaatamata sellele ei ole soovitatav mingil juhul lasta tema ravil kulgeda, kuna see võib põhjustada tõsiseid tagajärgi, sealhulgas puude. Mida vanem on inimene, seda suurem on tõenäosus haigestuda sellisesse haigusesse nagu nimmepiirkonna osteokondroos.

seljavalu osteokondroosiga

Kahjuks seisavad selle haigusega eakad inimesed silmitsi keskmiselt 90% juhtudest. Mis puudutab erilist riskirühma, siis see hõlmab neid, kes ei juhi piisavalt liikuvat ja aktiivset elustiili. Ja selliseid inimesi, näete, on praegu enamus.

Nimmepiirkonna osteokondroosi peamised põhjused

Lõua ja kehatüve lihaste koormuse ebaühtlase jaotumise korral deformeeruvad lülidevahelised kettad, mis ulatuvad selgroolülide vahele. See viib seljaaju närvide kokkusurumiseni. Tulemuseks on nn radikulaarne sündroom, mida iseloomustavad seljavalu ja lülisamba nimmepiirkonna liikuvuse oluline vähenemine.

lülisamba valu nimmepiirkonna osteokondroosiga

Olukord, kus inimese selg kiilub nimmepiirkonna osteokondroosiga, ei teki ootamatult, seetõttu soovitavad eksperdid alustada probleemi lahendamisega enne, kui see muutub kriitiliseks. Seega on mõttekas oma keha probleemide suhtes testida.

Osteokondroosi peamised sümptomid on järgmised:

  • tõmbav valu nimmepiirkonnas (haiguse esimesel etapil ei ole valu liiga tugev, kuid aja jooksul see intensiivistub);
  • liikuvuse piiramine nimmepiirkonnas;
  • probleemid kõndimisel;
  • jäsemete tuimus.

Intervertebraalsete veresoonte kokkusurumise tõttu võivad tekkida isegi siseorganite haigused. See juhtub siis, kui haigus on tõsiselt tähelepanuta jäetud. Kui märkate mõnda ülaltoodud sümptomitest, on tungivalt soovitatav kohe abi otsida spetsialistilt: neuroloogilt või terapeudilt. Arst määrab tervikliku ravi, mis aitab tõhusalt vältida olukorra halvenemist.

Kuidas toimida ägeda osteokondroosi rünnaku korral

Kui selg on siiski ühel hetkel ootamatult väänatud, peaksite teadma, milliseid konkreetseid toiminguid ette võtta, oodates kiirabi, kuhu tuleb kohale kutsuda. Niisiis, me räägime järgmistest manipulatsioonidest:

  • mingil juhul ei tohiks aidata inimesel sirgendada, kuna sellised toimingud ei saa mitte ainult esile kutsuda uut valuhoogu, vaid põhjustada ka selgroolülide veelgi suuremat nihkumist, mis on täis paralüüsi;
  • võimalusel aita inimesel voodile või diivanile pikali heita;
  • ärge puudutage valutavat seljapiirkonda;
  • ohvrile tuleb anda anesteetikumi, mis vähendab valu;
  • kui valu sündroom on mõõdukas, tuleb nimmepiirkonda ravida anesteetikumi salviga.

Nimmeosa osteokondroosi ravi tunnused

Peamine ülesanne, mis tuleb nimmepiirkonna osteokondroosi ravis lahendada, on valu kõrvaldamine. Pärast seda tuleks liikuvuse taastamiseks ja seljaaju närvide kokkusurumise põhjuse kõrvaldamiseks võtta mitmeid meetmeid. Põhimõtteliselt on ravi eesmärk igal juhul patsiendi täielik taastumine. Kaugelearenenud juhtudel räägime stabiilse remissiooni esilekutsumisest enamiku motoorsete funktsioonide taastamisega.

Ravi võib olla konservatiivne ja kiire. Nimmeosa osteokondroosi ravi konservatiivne meetod hõlmab valuvaigistite kursusi, samuti üldist tugevdavat ja põletikuvastast ravi. Kirurgiline ravi viiakse läbi ainult juhtudel, kui lülisamba ketta olulise nihke taustal on reaalne paralüüsi oht. Kirurgilise operatsiooni käigus eemaldatakse song, asendatakse lülivahekettad, samuti eemaldatakse selgroolülidel olevad luukasvud, adhesioonid ja armid.

Mõnel juhul võib rahvapäraste ravimite kasutamine olla üsna tõhus meetod. Näiteks võite teha ravimtaimede põhjal kompresse. Samuti on kasulik nimmepiirkonda mähkida naturaalsest kaamelist või mõnest muust villast salli või salliga.

Osteokondroosi taastusravi tunnused

Läbiviidud ravi tulemuste konsolideerimiseks on tungivalt soovitatav võtta rehabilitatsioonimeetmeid väga tõsiselt. Parem on seda läbi viia remissiooni ajal meditsiini- ja kehalise väljaõppe keskustes, mis on avatud peaaegu igas linnas. Rehabilitatsiooniprogrammid töötatakse välja igale inimesele eraldi, valides kompleksi individuaalselt. See hõlmab igasuguseid ravimeetodeid, sealhulgas harjutusravi, massaaži ja füsioteraapiat.