Emakakaela osteokondroosi ravi - ekspertide nõuanded

valu emakakaela piirkonnas koos osteokondroosiga

Kaela peetakse üheks kõige haavatavamaks kohaks selgroos. See on tingitud kaela selgroolülide struktuuri anatoomilistest iseärasustest. Lõppude lõpuks on kaelalülidel suurenenud liikuvus, need on suurenenud koormuste või vigastuste tõttu väga kergesti nihkunud. Lisaks läbivad nad kiiresti düstroofseid ja degeneratiivseid muutusi. Ja see on osteokondroos. Tavaliselt toimub haiguse ägenemine kaela alaosa liikuvas osas. Ja rangluu ja kaela vahele tekib muhk.

Põhjused

Praeguseks pole osteokondroosi (ICD kood M42) täpsed põhjused teada. Iga arst ütleb teile mitmeid tegureid, sealhulgas:

 • häiritud ainevahetusprotsessid kehas;
 • eelsoodumus;
 • halb füüsiline areng, skolioos, lampjalgsus ja muude luude ja lihaste haiguste ägenemine;
 • mürgistus ja infektsioon;
 • lülisamba mikrokahjustused löökide, kukkumiste, äkiliste liigutuste, suurenenud koormuste, samuti monotoonsete asümmeetriliste liigutuste tagajärjel;
 • suurenenud vererõhk (BP);
 • lülisamba mikrokahjustused luumurdude ja verevalumite tagajärjel;
 • toitumisgraafiku rikkumine, ülekaal, istuv eluviis, millega kaasneb vedeliku, vitamiinide, mikro- ja makroelementide puudus;
 • ebamugav kehahoiak une ajal või unehäired;
 • stress, halvad harjumused võivad samuti põhjustada ägenemist.

Samuti ütleb iga arst teile, et osteokondroosi, ICD-koodi M42 ilmnemisel on palju rohkem erinevaid põhjuseid (näiteks silmadesse ilmub välk, kaelale tekib muhk või vererõhu järsk tõus. ). Selle tulemusena muutub rõhk ja ilmneb selgroogarteri sündroom, samuti derealisatsioon.

Sümptomid

Esimesed sümptomid, mis haiguse ilmnemisel ilmnevad, on pidev valu pöörete ajal või pärast und, samuti vertebraalse arteri sündroom, mis kutsus esile vererõhu tõusu. Esineb kaela "kangestus". Lihased muutuvad tuimaks ja valusündroom kestab piisavalt kaua. Sõrmed hakkavad tuimaks muutuma.

Kuklapiirkonnas on tugevad peavalud (vertebraalarteri sündroom) ja rõhu tõus. Selle tulemusena algab derealisatsioon – haige kõnnak on ebakindel, tekib pearinglus ja tinnitus, silmadesse võib tekkida "välk". Pärast hüpotermiat või kui magamisasend oli ebamugav, muutuvad lihased põletikuliseks ja patsient kaotab võimaluse oma pead pöörata. Lisaks võivad patsiendid kurta, et kui pea on kallutatud ettepoole, tekib abaluude piirkonnas äge valu sündroom, derealisatsioon jne.

Kui tunnete ägenemist ja sarnaseid sümptomeid, pöörduge kohe arsti poole, et teie elu põrguks ei muutuks.

Ravi

Kõigil, kes seda haigust põevad, tekib ainus küsimus: kuidas ravida emakakaela osteokondroosi (ICD kood M42) ja selgroogarteri sündroomi?

Ravi on kahte tüüpi:

 • konservatiivne;
 • töökorras.
lülisamba kaelaosa kahjustus osteokondroosi korral

Haiguse raviskeem valitakse (ICD kood M42), mis sõltub haiguse tõsidusest, taastumissoovist ja -ressurssidest ning igal konkreetsel juhul muudest näidustustest ja vastunäidustustest. Otsuse ravimeetodi kohta teeb arst.

Vastake patsientide küsimusele: kas on võimalik ravida emakakaela osteokondroosi ja selgroogarteri sündroomi? On ainult üks vastus – jah. Kuid kestus ja meetod sõltuvad otseselt haiguse tõsidusest.

Konservatiivne ravi ja taastusravi peaksid toimuma kompleksis, kus kasutatakse palju erinevaid meetodeid. Kaasaegne meditsiin vähendab ravi ja taastumist pärast operatsiooni kahele peamisele asjale:

 • ravimteraapia;
 • riistvararavi (näiteks patsiendid kasutavad emakakaela osteokondroosi raviks spetsiaalset aparaati, elektroforeesi);
 • Treeningteraapia (näiteks horisontaalne riba).

Kuid kaela ravi ajal võib arst täheldada keha ressursside alahindamist, näiteks vererõhu tõusu. Protseduurid toimuvad justkui patsiendi "puudumisel", justkui ei saaks või ei peakski toimuma patsiendi aktiivne osalemine ravis. Selline passiivne ravi- ja taastusravi meetod võib olla väga pikk ja mõnel juhul ei aita isegi elektroforees. Selle tulemusena haigus progresseerub, vererõhk ei stabiliseeru ja selgroogarteri sündroom ei kao. Ja patsienti piinab jätkuvalt derealisatsioon ja "välk" silmades.

kaelavalu osteokondroosiga

Seetõttu peaks arst kaela konservatiivse ravi ja taastusravi ajal ning pärast operatsiooni kasutama selliseid tehnikaid nagu:

 • Treeningteraapia (ja õige magamisasend).
 • Pilates emakakaela osteokondroosi jaoks.
 • Horisontaalne riba.
 • Elektroforees.
 • Vesiaeroobika.
 • Lülisamba tõmbejõul põhinev mahalaadimisravi.
 • Magnet-, elektri- ja vibratsioonistimulatsioon.
 • Ultraheli, laser ja mobilisatsioon-vaakumteraapia.
 • Terapeutiline dieet.
 • Psühhoteraapia.
 • Narkootikumide ravi (valuvaigistid, spasmolüütikumid, põletikuvastased ravimid jne).

Ärahoidmine

Parim haiguse ennetamine on õige toitumine ja kehaline kasvatus (vesiaeroobika ja horisontaalriba)

Lisaks ei ole üleliigne masseerida selja, alaselja ja jäsemete lihaseid. Samuti tuleks teha harjutusi käte ja jalgade õõtsuvate liigutustega, pead pöörates ja kaela sõtkudes, paigal hüppades, horisontaalsel ribal üles tõmmates. Ja siis ei ohusta teid selgroogarteri sündroom ja derealisatsioon.

võimlemine kaelale osteokondroosiga

Ravi kodus

Koduteraapia ohtudest ja rahvapäraste ravimite kasutamisest levib palju legende. Samas soovitab arst haigust (ICD kood M42) ja lülisamba arteri sündroomi isegi kodus ravida, sest ravi kestus sõltub patsiendi käitumisest ja erinevate ravimeetodite kasutamisest (näiteks horisontaal baar) kodus.

Eneseravi horisontaalne riba on suurepärane simulaator. Kui kavatsete harjutuste komplekti lisada horisontaalse riba, siis olge väga ettevaatlik. Lõppude lõpuks võib igasugune äkiline liikumine kahjustada ja siis pole horisontaalriba abiline, vaid "kahjur". Ärge kuritarvitage kodust ravi, kui te ei tea, mida teha.

Ärge ravige kodus, vaid minge arsti juurde!

Sellegipoolest ärge kiirustage kodus ravi alustama: see on kvalifitseeritud arst, kes annab kasulikke soovitusi eneseraviks. Ta mitte ainult ei määra ravimeid, vaid ütleb teile ka, mida teha, et ägenemist ei toimuks. Ta selgitab, kuidas käituda nii, et derealiseerumist ei tekiks ja "välk" ei ilmuks silmadesse. See näitab ka harjutuste komplekti, tänu millele kaob kaela ja rangluu vaheline muhk.

Ärge unustage, et kodus on võimatu teha elektroforeesi, mis on selle haiguse jaoks nii vajalik.

Teraapia peamiseks veaks peetakse ebapiisavat süvenemist: sümptomitest vabanemine kodus (näiteks lakkas silma "välk" ja kadus derealisatsioon) ei tähenda, et haigusest vabaneti. Ja see loob ainult ajutise mugavustunde koos edasise halb enesetunde ja valu ägenemisega. Selle haiguse ägenemine võib patsienti kahjustada.

Seetõttu on valuvaigistite kasutamine haiguse kodus ravimisel vaid väike osa sellest, mida saate teha. Parim on mitte ise ravida, konsulteerida spetsialistiga ja osaleda ettenähtud protseduuridel.

Tavaliselt annavad arstid nõu, mille täielik järgimine on kvaliteetse ravi tagatis. Nende hulgas on: dieet, harjutusravi, ravimite kasutamine, elustiili muutused, uni ja puhkus, voodipesu valik.

Osteokondroosi (ICD kood M42) ravis on vaja süstemaatilist lähenemist, seetõttu tuleks arsti poolt teile antud ettekirjutusi järgida mitte osaliselt, vaid täielikult.